Bitcoin Nie może zostać dłużej niż 12,000$.

Bitcoin zaczął dzień z niewielkimi stratami. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 11.802,79 dolarów (-0,66%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum urósł do 472.54 dolarów (+2.58%), podczas gdy XRP wzrósł o 0.84% i obecnie wynosi 0.295 dolarów.

Cena drugiego co do wielkości krypto na rynku wczoraj osiągnęła 475,75 USD (+4,9%) po raz pierwszy od lipca 2018 roku. Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział niedawno, że aktualizacja krypto do jego drugiej wersji spowodowała więcej trudności niż się spodziewano.

Podkreślił jednak, że przejście na Ethereum 2.0 w końcu nastąpi, ponieważ nie stwierdzono żadnych podstawowych problemów. Analitycy oczekują również, że wprowadzenie produktu yETH przez popularny projekt DeFi yearn.finance będzie miało pozytywny wpływ na rynek Ethereum.

Mówi zespół analityków FxPro: „Kupujący po raz kolejny pomogli Bitcoin Code osiągnąć 12.000 dolarów. Chociaż kryptokurna waluta referencyjna zdołała utrzymać się powyżej tego poziomu przez około 7 godzin, wkrótce potem spadła. Jednakże presja nie jest zbyt silna, co jest powodem, dla którego kryptoflada handluje dziś rano na poziomie około 11 850 dolarów.

Trwa przeciąganie liny między bykami i niedźwiedziami.

Fakt, że krypto osiągnęło kolejny poziom psychologiczny i techniczny jest pozytywną wiadomością dla rynku i otwiera drzwi do większego wzrostu. Wolumen handlu kryptońskiego również wzrósł o 14% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowita kapitalizacja rynku krypto w ubiegłym tygodniu wzrosła o 33B dolarów.

Pomimo faktu, że cena krypto referencyjnego wzrosła w tym okresie tylko o 4,5%, jego udział w całkowitej kapitalizacji rynku wyniósł 9,3B dolarów, co można uznać za bardzo dobry wynik. Rynek napędzany był głównie przez monety DeFi. Coraz więcej jest jednak pesymistów co do jego perspektyw.

Uważają oni, że jest to bańka, która w końcu pęknie i spowoduje przekierowanie funduszy z powrotem do głównych walut. Istnieje również możliwość, że zainteresowanie rynkiem ochłodzi się na długi czas. Indeks chciwości i strachu dla Bitcoinów i innych głównych kryptosów znajduje się w obszarze „ekstremalnej chciwości“ po dodaniu 8 punktów w ciągu jednego dnia. Wskaźnik nadal pozostaje w sprzeczności z RSI dla BTC/USD, który pokazuje pole do wzrostu bez zbliżania się do poziomu wykupu“.

Zgodnie z rankingiem CoinMarketCap, 6 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze zielonym. Co do limitu rynkowego dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, pozostaje on na poziomie 386 286 879 825 USD.